Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försörjning av fordonsdrivmedel
Referensnummer: FM2019-7455
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09134200 Dieselbränsle
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten avser att med denna upphandling upphandla två ramavtal, ett ramavtal avseende bulkleveranser av fordonsdrivmedel med max tre rangordnade leverantörer och ett ramavtal avseende drivmedelskort för lätta och tunga fordon med max fyra rangordnade leverantörer
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Bulkleveranser av fordonsdrivmedel
Del nr: A
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09134200 Dieselbränsle, 09132000 Bensin
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Drivmedelskort
Del nr: B
Drivmedelskort för tunga och lätta fordon