199031-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem – SLU 2020
Referensnummer: SLU ua 2020.2.4.4-1698
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Nytt ekonomisystem för SLU
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48444100 Faktureringssystem, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen