2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalförsörjningskonsulter
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom lokalförsörjning för succesiva beställningar och leveranser. Myndigheten har kontor i Karlstad, göteborg, Malmö, Stockholm och Umeå, uppdrag kan dock komma att genomföras även på andra orter under avtalstiden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124715:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71200000 Arkitekttjänster, 71319000 Sakkunnig juridisk hjälp, 79100000 Juridiska tjänster