199083-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Nybyggnation Kyrkhedens skola
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNybyggnation Kyrkhedens skola
BeskrivningHagfors kommun, söker med denna upphandling en engagerad och lösningsorienterad byggentreprenör för uppförandet av en ny F-9 skola i Ekshärad. Projektet ska genomföras i nära samverkan (partnering), där gemensamt fokus ligger på att skapa bästa möjliga skolbyggnad med funktionella lokaler som är anpassade för att tjäna verksamheten under lång tid framöver.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126781:Lot:1