199084-2017 - ÄndringSverige-Ekerö: Arkitekttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arkitekttjänster och ritningshantering – ramavtal.
Referensnummer: KSUH17/17-205
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för arkitekttjänster och ritningshantering vid ny-, om- och tillbyggnation samt lokalanpassningar. Avsikten är att teckna ramavtal med 3 leverantörer vilka rangordnas.