See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport och behandling av ÅVC-material
Beskrivning: Uppdraget omfattar transport och behandling av grovafall från Knivsta-, Sigtuna-, Upplands-Bro- och Håbo kommuners återvinningscentraler / kretsloppscentraler / kretsloppsparker (ÅVC) och en mobil ÅVC i Håbo samt efter överenskommelse med varje enskild kommun agera ombud för rapportering till Naturvårdsverkets avfallsregister för de fraktioner som det kräver.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106388:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106388:Lot:2