2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI: Nybyggnation Sjölunda ARV - MAXIMA
Beskrivning: Entreprenad Nybyggnation Sjölunda ARV innefattar en total ny- om- och utbyggnad av det befintliga Sjölunda ARV för att hantera högre kapacitet, ökade reningskrav och för att möjliggöra framtida expansion. Syftet med denna förfrågan är att inhämta synpunkter och erfarenheter kring planerat entreprenad- och samverkansupplägg. Baserat på svaren kommer beställaren att boka möten med ett mindre antal leverantörer som bedöms kunna bidra med information av vikt för den fortsatta upphandlingsprocessen.
Intern identifierare: 24/00461
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45252000 Bygg- och anläggningsarbeten: avlopps- och vattenreningsverk och avfallsförbränningsanläggningar, 45252100 Byggnation av anläggning för behandling av avlopp