Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsmaterial
Referensnummer: KS2018/497
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18424300 Engångshandskar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar sjukvårdsmaterial i form av förbrukningskaraktär.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 175 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18424300 Engångshandskar, 24455000 Desinfektionsmedel, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33141112 Plåster, 33141119 Kompresser, 33141310 Injektionssprutor, 33711900 Tvål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen