Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
Avsnitt I: Upphandlande myndighet
Namn och adresserOfficiellt namn: LÄNSSTYRELSEN I VÄSTERBOTTENS LÄN
Nationellt registreringsnummer: 202100-2460
Postadress: Storgatan 71 B
Ort: Umeå
Nuts-kod: SE Sverige
2. Vilhelmina, Dorotea och Åsele