Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däckservice - Mora, Orsa och Älvdalen
Referensnummer: 2022/00007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
för Mora kommun och Orsa kommun däckservice, däckförvaring, samt köp av nya däck. Upphandlingen omfattar för Älvdalens kommun däckservice, samt köp av nya däck.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del 1: Mora kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck, 34352100 Lastbilsdäck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del 2: Orsa kommun
Del nr: 2
Del 3: Älvdalens kommun - Ort Älvdalen med omnejd
Del nr: 3
Del 4: Älvdalens kommun - Ort Särna med omnejd
Del nr: 4
Del 5: Älvdalens kommun - Ort Idre med omnejd
Del nr: 5