Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder och personlig skyddsutrustning
Referensnummer: 3.2.1-2022-6531
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Migrationsverkets samlade behov av arbetskläder och personlig skyddsutrustning (inklusive skor) till personal inom Migrationsverket.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18110000 Arbetskläder för män, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18141000 Arbetshandskar, 18830000 Skyddsskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen