199435-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratoriereagenser – Helautomatiserad instrumentlösning för diagnostik inom immunbrist och transplantation (Flödescytometer)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHelautomatiserad instrumentlösning för diagnostik inom immunbrist och transplantation (Flödescytometer)
BeskrivningKarolinska Universitetssjukhuset inbjuder er att lämna anbud på upphandlingen av Helautomatiserad instrumentlösning för diagnostik inom immunbrist och transplantation (Flödescytometer) inklusive systemlösningar och reagenser. Karolinska avser att införskaffa två (2) system av nämnda instrumentlösning. Karolinska efterfrågar även förbrukningsmaterial och reservdelar under instrumentens tekniska livslängd samt option på underhållsavtal.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33696500 Laboratoriereagenser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121184:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38434540 Biomedicinsk utrustning