199472-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Vägmarkeringsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafiklinjemarkering
Referensnummer: TN 2021/120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233221 Vägmarkeringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Utförande av trafiklinjemarkering inom Kristianstads kommun. Omfattar kompletteringar av befintliga samt utförande av nya trafikmarkeringar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen