199474-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NDS E-383 Hangövägen, arbetsgator och ledningar
Referensnummer: E-383
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser pålning, sponter, markrening, rörförläggning, inkl brunnar, betongarbeten samt, lednings- och kanalisationsarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231110 Rörläggningsarbete, 45231112 Installation av rörsystem, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning, 45232420 Anläggningsarbete för avloppsledningar, 45232440 Anläggningsarbeten för avloppsledningar, 45233127 Anläggningsarbeten för t-korsningar, 45233161 Anläggningsarbeten för gångbanor, 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar, 45233262 Anläggningsarbeten för gågator, 45233330 Grundläggning av gator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen