2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städning i Mönsterås
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose beställarnas behov av städtjänster för regelmässig städning samt storstädning, golvvård och fönsterputsning. Uppdraget innebär dessutom att Mönsterås kommun under avtalstiden kan avropa extra städning och tilläggstjänster utan särskilt upphandlingsförfarande.
Intern identifierare: U-039-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000