199582-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Diverse datautrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Nätverksutrustning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Nätverksutrustning är en bred produktgrupp. Produkterna levereras i många olika former – chassis switchar, datacenter produkter, kontor switchar, etc. I den här upphandlingen menar SVT alla typer av produkter som kommer att köpas in för bygganden av nätverk i både datahall och kontor, både switching och routing.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30236000 Diverse datautrustning, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237135 Nätverkskort, 48219500 Programvara för växel eller router
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.