19968-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vakttjänster – Upphandling av bevakningstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av bevakningstjänster
BeskrivningKungälvs kommun inbjuder härmed att lämna anbud som syftar till att teckna avtal avseende bevakningstjänster. Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunen och deltagande upphandlande enheters behov av bevakningstjänster. Upphandlingen avser bevakning av total 300 antal objekt i Kungälvs Kommun. Uppdragets huvudsyfte är att genom förebyggande, upptäckande, förhindra och responderande åtgärder skydda objekten mot genomförandet av antagonistiska hot. I uppdraget ingår också att förhindra och bidra till att begränsa icke-antagonistiska hot, så som brandtillbud och brands utbredande, vattenskador och liknande. Bevakningen av består av: Områdesbevakning/rondering Utryckning med bevakningspersonal Låsning av fastigheter Jourtjänst skyddstäckning vid inbrott eller skador Rapportering Mobilt inbrottslarm
Intern identifierareKS2024/2485
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79713000 Vakttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av bevakningstjänster