See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Banktjänster
Beskrivning: Region Halland och Halmstads kommun inbjuder till anbudsgivning gällande Banktjänster. Upphandlingen är uppdelad på två (2) anbudsområden. Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på samtliga eller separata områden. Anbudsområden är följande: - Anbudsområde 1: Region Halland med regionala bolag - Anbudsområde 2: Halmstads kommun med kommunala bolag
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66100000 Bank- och investeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Region Halland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122667:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66110000 Banktjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Halmstad kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122667:Lot:2