Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedel J06BA02
Referensnummer: RB2022-0019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser endast J06BA02 Humant, normalt immunglobulin för intravaskulärt bruk, infusionsvätska, lösning, 100 mg/ml.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33600000 Läkemedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen