2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städ Idrottsanläggningar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar regelmässiga städtjänster och extra städtjänster för leverans efter avrop i Beställarens 15 idrottsanläggningar (sporthallar, ishallar och idrottsplatser).
Intern identifierare: 2025KS/0315
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar regelmässiga städtjänster och extra städtjänster för leverans efter avrop i Beställarens idrottsanläggningar (sporthallar, ishallar och idrottsplatser).
Intern identifierare: Städ Idrottsanläggningar