199769-2018 - ResultatSverige-Eskilstuna: Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grönsaker frukter och potatis
Referensnummer: DU-UPP18-0030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på grönsaker, frukter och potatis i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget avseende livsmedel till kök i Region Västmanland och Landstinget Sörmland.
Aktuell upphandling.
Upphandlingen avser ramavtal på grönsaker, frukter och potatis i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget avseende livsmedel till kök i Region Västmanland och Landstinget Sörmland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03221000 Grönsaker, 03222000 Frukt och nötter, 15310000 Potatis och potatisprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen