199778-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bärgning av bilar – Bärgningstjänster Region Syd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBärgningstjänster Region Syd
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för bärgningstjänster i Region Syd. Upphandlingen omfattar bärgningstjänster för fem avtalsområden: Avtalsområde 1: PO Kalmar och Kronoberg Avtalsområde 2: PO Nordöstra Skåne Avtalsområde 3: PO Nordvästra Skåne Avtalsområde 4: PO Malmö Avtalsområde 5: PO Södra Skåne
Intern identifierare648-A086.669/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50118100 Bärgning av bilar
Ytterligare klassificering (cpv): 50118110 Bortforsling av fordon, 50118200 Bärgning av nyttofordon, 50118300 Bärgning av bussar, 50118400 Bärgning av motorfordon, 50118500 Bärgning av motorcyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAvtalsområde 1: PO Kalmar och Kronoberg
BeskrivningBärgningstjänster, fordonsflytt och TMA
Intern identifierareAvtalsområde 1: PO Kalmar och Kronoberg
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsområde 2: PO Blekinge Nordöstra Skåne
Intern identifierareAvtalsområde 2: PO Blekinge Nordöstra Skåne
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAvtalsområde 3: PO Nordvästra Skåne
BeskrivningBärgningstjänster
Intern identifierareAvtalsområde 3: PO Nordvästra Skåne
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAvtalsområde 4: PO Malmö
BeskrivningBärgningstjänster, Fordonsflytt och TMA
Intern identifierareAvtalsområde 4: PO Malmö
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAvtalsområde 5: PO Södra Skåne
Intern identifierareAvtalsområde 5: PO Södra Skåne