199810-2021 - ÄndringSverige-Norrtälje: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Årsentreprenörer bygg
Referensnummer: UH-2021-9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal årsentreprenörer för löpande avrop.
Upphandlingen avser fyra olika ramavtalsområden:
— Löpande arbeten Campus Roslagen - upp till tre entreprenörer antas
— Löpande arbeten Roslagsbostäder - upp till tre entreprenörer antas
— Större arbeten Campus Roslagen - upp till sex entreprenörer antas
— Störer arbeten Roslagsbostäder - upp till sex entreprenörer antas