19989-2017 - ResultatSverige-Norrtälje: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster.
Referensnummer: KS-16 287
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrtälje kommun har för avsikt att upphandla ramavtal för tryckeritjänster för successivt avrop.
Norrtälje kommun har behov av en tryckerileverantör för tjänster såsom kopiering av nämndshandlingar, tryckning av pedagogiskt material, visitkort, korrespondenskort, foldrar, affischer, häften etc., samt leverans av dessa.
Leverantören skall kunna utföra efterbehandling såsom falsning, häftning, laminering, spiralbindning, kuvertering, adressering enligt adresslistor etc. Även vissa originalarbeten kan behöva beställas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen