199896-2019 - ResultatSverige-Eskilstuna: Specialfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Två (2) nya Sidlastare
Referensnummer: UH 18-10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114000 Specialfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Två (2) stycken nya sidlastare med tillhörande serviceavtal
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34130000 Motorfordon för godstransport, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144700 Nyttofordon, 34144710 Hjullastare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser två (2) stycken nya sidlastare med tillhörande serviceavtal.