199926-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Allmän- och immunkemi samt automation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAllmän- och immunkemi samt automation
BeskrivningUpphandlingen avser allmän- och immunkemi samt automation till sjukhusen i Halmstad och Varberg. Upphandlingen omfattar även en för Region Halland ensidig option på smittester.
Intern identifierareRS240354
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38432000 Analysapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del