199949-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Däck till lätta fordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1083 Däck och däcktjänster för fordon upp till 3,5 ton
Referensnummer: TI 2021-1083
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34351000 Däck till lätta fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser inköp av nya däck till personbilar, lätta lastbilar samt lätta släpvagnar. Upphandlingen omfattar även tillhörande produkter och tjänster inom branschen som tex säsongsskifte och förvaring av däck.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34351100 Bildäck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen