See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yttre skötsel och gräsklippning
Beskrivning: Uppdraget innefattar yttre skötsel året runt för följande områden: Område A - Glanshammar, Ölmbrotorp och Lillån, Område B - Karlslund, Mellringe och Vintrosa, Område C - Östernärke, Mosås och Mosjö, samt maskingräsklippning för: Område D - Garphyttan, Vintrosa och Latorp
Intern identifierare: 22/258
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 43325100 Utrustning för skötsel av grönområden, 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77312000 Ogräsröjning, 77312100 Ogräsbekämpning, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall upphandling
Beskrivning: Uppdraget innefattar yttre skötsel året runt samt maskingräsklippning.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde A
Beskrivning: Yttre skötsel och gräsklippning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde B
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde C
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde D
Beskrivning: Maskingräsklippning
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel