200012-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Voteringssystem med AV stöd
Referensnummer: RS 2020-0540
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Voteringssystem med AV stöd till Regionledningskontoret.
Syftet med upphandlingen är att möjliggöra och säkerhetsställa en tekniklösning och kvalitets- och driftsäkra leverans av ett voteringssystem för regionfullmäktige med tillhörande AV stöd i Landstingssalen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen