Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Solskydd
Referensnummer: Dnr 2021-108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44115900 Solskydd
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser;
Arvika kommun, med bolag samt Eda kommun med bolag.
Kommunen med bolag har behov av en ramavtalsleverantör som hanterar installation av solskydd, både inre och yttre samt service av befintligt solskydd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39515400 Rullgardiner, 39515430 Persienner, 39522130 Markiser, 45421143 Monteringar av persienner, 45421144 Monteringar av markiser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kommunen och dess dotterbolag har behov av en ramavtalsleverantör som hanterar installation av solskydd, både inre och yttre samt service av befintligt solskydd.