See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskintjänster med tillhörande personal - Karlskoga
Beskrivning: Maskintjänster med tillhörande personal
Intern identifierare: 25-1010-1312-1010-112
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 77112000 Uthyrning av slåttermaskiner eller jordbruksutrustning med maskinskötare, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Maskintjänster med tillhörande personal
Beskrivning: Ramavtalsområde 1 - Slamsugningstjänster Ramavtalsområde 2 - Traktor med kärra och tillbehör Ramavtalsområde 3 - Traktor med upptagande sopmaskin Ramavtalsområde 4 - Traktor (exklusive släp/tillbehör) Ramavtalsområde 5 - Hyra av container inkl transport Ramavtalsområde 6 - Transporttjänst med lastbil Ramavtalsområde 7 - Slåttertjänster Ramavtalsområde 8 - Lastbil med kran för nedtagning av träd Ramavtalsområde 9 - Hjullastare för gods- och masstransport/- hantering Ramavtalsområde 10 -Grävmaskinstjänster
Intern identifierare: 25-1010-1312-1010-112-
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ramavtalsområde 1 - Slamsugningstjänster
Beskrivning: Ramavtalsområde 1 - Slamsugningstjänster
Intern identifierare: 25-1010-1312-1010-112-1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ramavtalsområde 2 - Traktor med kärra och tillbehör
Beskrivning: Ramavtalsområde 2 - Traktor med kärra och tillbehör
Intern identifierare: 25-1010-1312-1010-112-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ramavtalsområde 3 - Traktor med upptagande sopmaskin
Beskrivning: Ramavtalsområde 3 - Traktor med upptagande sopmaskin
Intern identifierare: 25-1010-1312-1010-112-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Ramavtalsområde 4 - Traktor (exklusive släp/tillbehör)
Beskrivning: Ramavtalsområde 4 - Traktor (exklusive släp/tillbehör)
Intern identifierare: 25-1010-1312-1010-112-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Ramavtalsområde 5 - Hyra av container inkl transport
Beskrivning: Ramavtalsområde 5 - Hyra av container inkl transport
Intern identifierare: 25-1010-1312-1010-112-5
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Ramavtalsområde 6 - Transporttjänst med lastbil
Beskrivning: Ramavtalsområde 6 - Transporttjänst med lastbil
Intern identifierare: 25-1010-1312-1010-112-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Ramavtalsområde 7 - Slåttertjänster
Beskrivning: Ramavtalsområde 7 - Slåttertjänster
Intern identifierare: 25-1010-1312-1010-112-7
Ytterligare klassificering (cpv): 77112000 Uthyrning av slåttermaskiner eller jordbruksutrustning med maskinskötare
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Ramavtalsområde 8 - Lastbil med kran för nedtagning av träd
Beskrivning: Ramavtalsområde 8 - Lastbil med kran för nedtagning av träd
Intern identifierare: 25-1010-1312-1010-112-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Ramavtalsområde 9 - Hjullastare för gods- och masstransport/- hantering
Beskrivning: Ramavtalsområde 9 - Hjullastare för gods- och masstransport/- hantering
Intern identifierare: 25-1010-1312-1010-112-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Ramavtalsområde 10 -Grävmaskinstjänster
Beskrivning: Ramavtalsområde 10 -Grävmaskinstjänster
Intern identifierare: 25-1010-1312-1010-112-10