Upphandlingen syftar till att tillgodose Syvabs behov av polymer för slamavvattning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syvab använder polymer vid sin slambehandling för behandling av rötat slam. Polymeren tillsätts vid centrifugering för slamavvattning och vid slamförtjockning.