2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yttre skötsel och vinterrenhållning
Beskrivning: Yttre skötsel avseende markområden i anslutning till Svedalahems bostadsfastigheter. Vinterrenhållning av gångar, entréer, trappor, parkeringar m.m. i anslutning till Svedalahems bostadsfastigheter.
Intern identifierare: 26/6
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Yttre skötsel
Beskrivning: Yttre skötsel av markområden, trädgårdsmark, planteringar, gångar m.m. kring Svedalahems bostadsfastigheter.
Intern identifierare: 1862562-0
Huvudklassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
Ytterligare klassificering (cpv): 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 90900000 Städning och renhållning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: vinterrenhållning
Beskrivning: Vinterrenhållning med snöröjning och halkbekämpning kring Svedalahems bostadsfastigheter.
Intern identifierare: 1862905-1
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Gemensam del
Beskrivning: Yttre skötsel och vinterrenhållning på markområden i anslutning till Svedalahems bostadsfastigheter
Intern identifierare: 1862904-2
Ytterligare klassificering (cpv): 90620000 Snöröjning