2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ett system för automatiserad vätshehantering av provupparbetning
Beskrivning: SVA avser att till Avdelningen för kemi, miljö och fodersäkerhet upphandla ett system för automatiserad vätshehantering av provupparbetning av framförallt hästurin, buffertar och organiska lösningsmedel. Upphandlingen genomförs som ett selektivt förfarande.
Intern identifierare: SVA 2025/286
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000