200133-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sopbilar – Sopbilar med 4-facksystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSopbilar med 4-facksystem
BeskrivningHudiksvalls kommun upphandlar sid- och baklastande sopbilar med 4-facksystem.
Intern identifierare14441
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34144511 Sopbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144512 Sopbilar med komprimator
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBaklastande komprimerande fyrfacksbil
BeskrivningLeverans av fordon enligt BT-22 och BT-24
Intern identifierareBaklastande komprimerande fyrfacksbil
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSidlastande sopbil med 4-fack
BeskrivningLeverans av fordon enligt BT-21 och BT 22
Intern identifierareSidlastande sopbil med 4-fack