200160-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Kista: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Snöskottning Tak
Referensnummer: 18/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Förfrågan avser tecknande av ramavtal inom kategorin snöskottning och borttagande av is på tak samt andra ställen där fara för personer kan uppstå inom Micasas Fastigheters fastighetsbestånd.
Den entreprenör som Micasas Fastigheter tecknar avtal med kommer att ha ansvaret för rondering och åtgärd av snöskottning och istappröjning på angivna Prio 1 fastigheter Övriga fastigheter ronderas och snöröjs efter avrop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen