200198-2019 - ÄndringSverige-Karlskrona: Medicinska hjälpmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationära och mobila lyftar 2019
Referensnummer: 2018/01534
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av stationära och mobila lyftar avsedda för regionerna Skåne, Halland och Blekinge.