200261-2019 - ÄndringSverige-Kalmar: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slutet system för toxiska läkemedel
Referensnummer: 2018-054
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser produkter för ett slutet system av hantering och administrering av toxiska läkemedel till sjukvården i Kalmar län