2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slamtömning i Bjuv, Båstad, Helsingborg, Höganäs, Åstorp och Ängelholm
Beskrivning: Entreprenaden omfattar att inom Bjuvs, Båstad, Helsingborgs, Höganäs, Åstorps och Ängelholms kommuner tömma slam från: • Två- och trekammarbrummar • Slutna tankar • Minireningsverk • Toabodar • Köksbrunnar, sjunkbrunnar, gårdsbrunnar, BDT-avlopp samt • Fett från fettavskiljare • Fibermaterial från fosforfällor • Matavfall i tank från matavfallskvarnar och andra motsvarande system för matavfalls-insamling, ex.vis. Bio Simplex
Intern identifierare: 23/0197
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90513700 Transport av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Malldokument