See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal service och underhåll av brand- och sprinkleranläggningar
Beskrivning: Denna upphandling omfattar månads- och kvartalsprov enligt SFB för brand- och utrymningsanläggningar (interna utrymningslarm och sprinklerlarm) samt avhjälpande underhåll av anläggningarna inom Beställarens fastighetsbestånd i den mån annat inte framgår av förfrågningsunderlaget.
Intern identifierare: 24/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000