200332-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finans- och försäkringstjänster – Finansiell leasing - Fordonsfinansiering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFinansiell leasing - Fordonsfinansiering
BeskrivningUddevalla kommun upphandlar finansiell leasing - fordonsfinansiering för kommunens förvaltningar samt för följande kommunala bolag: - Uddevalla Energi org nr 556036-6170 - Västvatten org nr 556901-9622 och inbjuder er härmed att lämna anbud
Intern identifierareKS/2024:81
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 66114000 Finansiell leasing
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del