See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ärendehanteringssystem för ITSM och andra processflöden
Beskrivning: Avser upphandling gällande ärendehanteringssystem för ITSM och andra processflöden till Malmö stads verksamheter.
Intern identifierare: SN-2022-1006
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48800000 Informationssystem och servrar, 48810000 Informationssystem, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72262000 Utveckling av programvara, 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ärendehanteringssystem för ITSM och andra process.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Demonstration