200412-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete för avloppsledningar – Små reningsverk
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelSmå reningsverk
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal avseende nybyggnation av reningsverk. Ramavtalet omfattar kategorier enligt nedan: Kategori 1: Delvis nedgrävda reningsverk (150-400 pe) Kategori 2: Helt överbyggda reningsverk (150-4000 pe) Anbudsgivare måste lämna anbud på minst 1 kategori.
Föregående meddelande374661-2023
Intern identifierare23/19
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232420 Anläggningsarbete för avloppsledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelKemiska produkter (1)