200456-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Byggnation av bostäder
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv Banken.
Referensnummer: 2016/1327- 2.5.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211300 Byggnation av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet omfattar uppförandet av 99 lägenheter, garage samt en lokal. Vi räknar idag med 54 parkeringsplatser i garage under hus och kvartersgata samt resterande 19 parkeringsplatser på mark.