200471-2020 - ÄndringSverige-VARBERG: Byggnation av bostäder
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation, Kattegattsvägen - lokaler och bostäder, Varbergs Bostad
Referensnummer: 2020:39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211300 Byggnation av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Varbergs Bostad ämnar att i samverkan med upphandlad entreprenör projektera, planera och bygga en ny arbetsplats åt Varbergs Bostad och ännu fler nya hem åt Varberg.