200519-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Vägbygge
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trollesundsvägen, Entreprenad 1
Referensnummer: E2020-01189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233120 Vägbygge
II.1.4.
Kort beskrivning
Infrastruktur, anläggning av gata, gatu-och parkbyggnad, ledningar, markförstärkning, VA, vägar, GC-vägar, sprängning, finplanering