200543-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för laborativ verksamhet
Referensnummer: V-2021-0594
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Kungliga Tekniska högskolan, KTH inbjuder härmed till anbudsgivning avseende ramavtal utrustning för laborativ verksamhet. Upphandlingen omfattar utrustning för laborativ verksamhet och vars beställningsvärde uppgår till max 700 000 SEK/ utrustning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38300000 Mätutrustning, 38510000 Mikroskop, 42931000 Centrifuger
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen