200578-2022 - ResultatSverige-Västervik: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutrustning
Referensnummer: U-093-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Köksutrustning vanligen förekommande i storkök, restauranger, skolrestauranger, äldreboenden och annan liknande verksamhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39221180 Köksredskap
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby, Västervik och Västervik Resort AB beställer tillsammans Köksutrustning för ca 2 000 000 kr per år. Omfattningen är baserad på förväntade inköp och ska endast ses som en vägledning för anbudsgivaren. Beställarna förbinder sig inte att avropa en bestämd kvantitet eller värde.