200669-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Partille: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Partille 2019
Referensnummer: 19/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsinbjudan
Partille kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna avtal för lokalvård.
Den totala ytan att upphandla lokalvård för uppgår till ca 43 000 m2.
I upphandlingen ingår:
• Regelmässig städning, enligt städbeskrivningar
• Storstädning inkl. golvvård och höghöjdsstädning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen