200689-2021 - ResultatSverige-Ludvika: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksutrustning 2021
Referensnummer: GNU 2021/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser storköksutrustning för succesiva uttag och leveranser. Upphandlingen omfattar även installation, utbildning samt service och reparationer under garantitiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39710000 Elektriska hushållsapparater, 39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel, 39722000 Delar till spisar, tallriksvärmare och hushållsapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Storköksutrustning